Too Good To Go aplikacja do walki z marnowaniem żywności!

Dzięki apce Too Good To Go możesz to zmienić, rezerwując Paczki Niespodzianki pełne pyszności po okazyjnych cenach. Sklepy i restauracje codziennie oferują świeże produkty i dania. Choć wszyscy starają się sprzedać wszystkie porcje czy sztuki, nie zawsze się to udaje.

  • W warszawskiej bazie znajduje się cała plejada gastro-gwiazd – Madame Szpakowska, STOR Tamka, MOD Donuts, Robusta Coffe, Delikatesy Lafuente czy Mamma Marietta – niestety większość z nich była tego dnia nieaktywna.
  • Pierwsze niesprzedane posiłki można już kupować w Warszawie.
  • O konkretnej godzinie muszą oni stawić się w lokalu i odebrać zamówione jedzenie.
  • Nawet gdy pod uwagę brałem dość spore odległości od domu, nie udawało mi się znaleźć niczego ciekawego.
  • Twórcy Aplikacji To Good To Go mocno akcentują jednak, że pieniądze nie są w tym przypadku celem nadrzędnym.

Aplikacja została stworzona w lipcu 2019 roku i już podczas pierwszych urodzin mogła pochwalić się niemałym sukcesem. Już sama nazwa aplikacji informuje nas, z czym mamy do czynienia (Too Good To Go – z j. angielskiego Zbyt dobre by wyrzucać). Too Good To Go walczy z problemem, jakim jest marnotrawstwo żywności. I trzeba przyznać, że jest to problem globalny, który niekorzystnie wpływa na nasze środowisko. Jak podaje portal Business Insider, w każdej sekundzie wyrzucanych jest 51 ton żywności! A zatem mamy z czym walczyć i Too Good To Go skutecznie sobie z tym radzi.

Zachowanie Klientów

By to zrobić, na dolnej belce z funkcjami wybieramy Mapę, a następnie – podobnie jak w Uberze czy Bolcie – przesuwamy pinezkę w orientacyjną lokalizację. Dzięki temu aplikacja Too Good To Go pokaże nam najpierw miejsca znajdujące się w najbliższej okolicy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by eksplorować inne rewiry miasta – wystarczy przesunąć mapę palcem. Dla resztek z talerza nie ma już niestety ratunku – nikt ich po nas nie zje, więc trafiają one do kosza.

  • Dodajmy, że Too Good To Go to nie pierwsza aplikacja tego typu w Polsce.
  • Cena Zakupu zostanie ściągnięta z konta Klienta w chwili zarezerwowania Produktu lub w trakcie albo bezpośrednio po Odbiorze (w zależności od wybranej metody płatności).
  • Nie mam tutaj na myśli kwestii technicznych i porównania ich między sobą.
  • W odpowiedzi na tak zatrważające informacje już kilka lat temu Duńczyk – Thomas Bjorn Momsen zaczął zastanawiać się, jak można odwrócić tak niekorzystny dla planety trend.
  • Jeszcze przed oficjalną premierą przetestowaliśmy ją w Warszawie.

Pierwszym, ale za to istotnym minusem aplikacji, jest niewielka oferta czynnych restauracji – i to nawet w Warszawie. W początkowej fazie działania w Too Good To Go w całej Warszawie mamy do dyspozycji zaledwie kilka/kilkanaście posiłków dziennie. Brunche zdradził mi, że miejsce to jest w stanie wystawić maksymalnie cztery lub pięć paczek tygodniowo. Przedstawiciele znanej warszawskiej cukierni zapewnili, że każdego dnia zostaje im mnóstwo pączków i ciastek, dlatego wieczornych słodkości w Too Good To Go możemy spodziewać się naprawdę wiele.

Prywatność w aplikacji

Po dokonaniu wyboru Sklepu oraz Produktu, Klient będzie miał możliwość złożenia zamówienia, wybierając przycisk „rezerwuję”, „składam rezerwację” lub podobny przycisk. Klient może zawsze anulować Rezerwacje z powodu składników, alergenów lub innych informacji dotyczących Produktów przedstawionych na etykiecie Produktu. TGTG nie zajmuje się wytwarzaniem, sprzedażą, kupnem, przechowaniem, przygotowaniem, produkcją, przetwarzaniem, oznaczaniem, pakowaniem, dostawą i obsługą Produktów.

Resort miażdży ustawę, która miała powstrzymać marnowanie jedzenia

Pomysł na Too Good To Go to jak głosi hasło reklamowe aplikacji „Rewolucja na wynos! Od kiedy trafiła do sklepów internetowych w 2016 roku, została ściągnięta na urządzenia mobilne ponad 5 milionów razy! Niedawno firma rozpoczęła działalność na terenie naszego kraju.

Too Good To Go to aplikacja, której zadaniem jest walka z marnowaniem żywności. Chociaż apka nie jest nowością, na polskim rynku zadebiutowała całkiem niedawno. Wypróbowałem jej działanie i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Za kilkanaście złotych można kupić paczkę-niespodziankę wypełnioną jedzeniem, waluty i kryptonaczki co wybrać której wartość pierwotnie wyceniona była na kilkadziesiąt złotych. Too Good To Go umożliwia lokalom gastronomicznym wystawianie na sprzedaż jedzenia, które miałoby się zmarnować. Oferowane w postaci paczek-niespodzianek pożywienie dostępne jest do zakupu dla każdego użytkownika aplikacji.

W ten sposób możesz chronić środowisko i jednocześnie odkrywać nowe miejsca. Zazwyczaj pracownik lokalu przygotowuje produkty, następnie loguje się na konto w aplikacji, gdzie może zarządzać inflacja w niemczech spadła do 1,2% we wrześniu-forex liczbą dostępnych paczek i godzinami ich odbioru. Jeśli zdarzy się, że na koniec dnia zostanie więcej lub mniej produktów, to istnieje możliwość, aby to dostosować w prosty sposób.

Wystarczy tylko, że ten zarezerwuje wybraną ofertę, uda się do lokalu, w którym jest ona dostępna i w wyznaczonym czasie ją odbierze. Akceptując niniejszy Regulamin, Klient akceptuje powyższe zasady dokonywania płatności oraz oświadcza, że jest świadomy, iż TGTG nie ponosi odpowiedzialności wobec Klienta w ww. Lista Produktów na Platformie stanowi jedynie zaproszenie dla Klientów do składania rezerwacji. Rezerwacja złożona przez Klienta za pomocą Platformy („Rezerwacja”) stanowi ofertę zakupu Produktu złożoną przez Klienta danemu Sklepowi.

Użyteczne informacje

Na rynku pojawiają się również inne, konkurencyjne aplikacje, jak np. Restauratorom ciężko jest oszacować, jak dużo potraw sprzeda się każdego dnia. Nie mogą pozwolić sobie, by jakichkolwiek produktów zabrakło przed końcem dnia. Prowadzi to jednak do sytuacji, kiedy jedzenie, które nie może być długo przechowywane, trzeba po prostu wyrzucić.

Korzeń maca – właściwości i działanie na libido i nie tylko!

Rejestracja w Foodsi wygląda tak samo, jak w Too Good To Go. Restauracje z dostępnymi paczkami znajdziecie na liście oraz, nieco wygodniej, na mapie, z naniesionymi ikonami. W ten sposób znacznie szybciej zorientujecie się, gdzie trzeba pojechać po jedzenie. Dodatkowym ułatwieniem jest zaznaczenie restauracji z dostępnymi paczkami na zielono. W kolejnym kroku należy wybrać lokalizację, a wówczas ukażą ci się punkty gastronomiczne, które oferują paczki-niespodzianki z jedzeniem.

Co gorsze, każdego dnia globalnie marnujemy aż 51 ton żywności, a do 2030 roku będzie to już 66 ton. TGTG powiadomi Klienta o otrzymaniu Rezerwacji poprzez przesłanie Potwierdzenia Otrzymania Rezerwacji (zgodnie z poniższą definicją). Potwierdzenie Otrzymania Rezerwacji (zgodnie z poniższą definicją) wskazuje jedynie, że rezerwacja została otrzymana oraz jest przetwarzana i nie oznacza, że rezerwacja została zaakceptowana przez Sklep. Marnowanie żywności jest jednym z największych wyzwań naszych czasów, Too Good to Go jest jednym ze sposobów, aby przyczynić się do rozwiązania tego problemu. Aplikacja zapewnia przegląd sklepów i restauracji w Twojej okolicy, które mają nadwyżki żywności. Te punkty sprzedaży przygotowują torbę niespodziankę w niższej cenie, a Ty możesz ją zamówić bezpośrednio w aplikacji.

TGTG jedynie umożliwia sprzedaż Produktów przez Sklep na Platformie, a zatem TGTG nie łączą żadne stosunki umowne z Klientami dotyczące Produktów lub sprzedaży Produktów. TGTG nie jest odpowiedzialna za Produkty oraz za wykonanie obowiązków umownych wynikających z umowy zawartej pomiędzy Sklepem i Klientem. vix volatility index dostępny do obrotu Jeśli w którymś z tych miejsc pojawi się nadwyżkowe jedzenie, pakowane jest w paczki – niespodzianki i udostępnione w Too Good To Go za ok. 1/3 ceny. “Przeważnie są tam owoce, warzywa, mięso, pakowane wędliny, pieczywo, czy kanapki, zaś w restauracjach jednodaniowe lanche” – powiedziała Kurnatowska.

Jeśli jednak męczą Was alergie pokarmowe lub prowadzicie określoną dietę – możecie zadzwonić do konkretnej restauracji i podpytać, na pewno nikt Was nie spławi. Obie aplikacje działają w bardzo „luźny” sposób – co szczerze mówiąc, bardzo mi się spodobało. Koncepcja jest prosta – płacisz symboliczną kwotę i odbierasz jedzenie, by się nie zmarnowało.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *